pondělí 19. června 2017

Tři sestry a 4 piva

Končí se druhý ročník, pro jednoho úleva, pro druhé stres, ale prázdniny, ty platí pro všechny. Jelikož už jsme ale myšlenkami na prázdninách už od května, rozhodli se učitelé nám to občas ulehčit. Měli jsme tedy jet do Prahy na Čechova. 
Vše bylo připraveno, zaplaceno námi a první problém byl na cestě ještě před odjezdem, přesněji týden před. Řidič autobusu odmítl jet a tak se celý týden sháněl autobus, všichni nervózní a naštvaní, k tomu všemu nám dva dny před odjezdem změnili rozvrh z "exkurze" na normální hodiny. 

Naše profesorka (ano, jsou to učitelé, ale na gymnáziu jsme navyklí jim tak říkat a narozdíl od VŠ, kde by je to spíše naštvalo, tady jsou na to zvyklí a naopak oslovení pančitelko od mladších je pro nás pobavením) se ale nevzdala a přestože jsme jeli až v čas, kdy škola končí, zařídila nám den bez učení. A taky udělala dobře, už cesta do Prahy byla vyčerpávající. První nápis na autobusu byl "AUTOŠKOLA", tak si snad zvládnete představit výraz každého, kdo jel. Po nastoupení, kde se téměř všichni navzájem ušlapali, jsme vyjeli. Naše štěstí neštěstí bylo, že jsme chytli místa hned za našemi profesorkami, jelikož možnost ušlapání při příchodu do autobusu se nám nelíbila. Nakonec z toho byla ale dobrá zábava, jelikož jak už to tak je, na každého učitele existuje několik "inside jokes" a platí to i zde. Dalším rozptýlením byl i malý František, který podporoval návrh výletu do zoo, který nám třídní již předtím zatrhla.
První kroky vedly na právnickou fakultu UK. Zde nás vedl jeden ze zaměstnanců, vyprávěl různé příhody a všechny fascinoval polopropustným zrcadlem. Prohlídka skončila rychle a my dostali rozchod, no tak jsme se šli najíst a co jiného  nás mohlo napadnout ve zbytku času, než celý výlet zapít Plzní, že? Bylo hezké pozorovat partu studentů v dress code do divadla, jak kupují v Albertu pivo. 
Usedli jsme a bylo fajn. Byla to velice dobrá příprava na to, co přijde. Nesmím zapomenout na to, že jsme se tak trochu převlékli do našich šatů uprostřed Prahy. Nejsem si jistá, jak moc běžně to kdo provozuje, no my ne, ale zážitky být musí. No a pokud ne pro nás, tak alespoň pro ostatní, nemám pravdu?
Teď jsme se dostali už konečně do divadla. Bylo obrovské potěšení, když jsme se dozvěděli, že budeme každy "ve svém". Tak jsme si sedli a nastalo představení a další zádrhel. Jakožto naprostí ignoranti jsme si nepřečetli to základní a tudíž jsme koukali na představení s naprosto nechápavým výrazem. K tomu jsme v odraze naproti viděli naprosto cizí postavu v lóži (haha, zní to hezky) kamarádky, která sama nevěděla, koho to tam mají, ale zůstal tam celé představení.

Druhá část už nebyla takovým neznámým, jelikož jsem si chvíli po začátku přečetla o co jde a tudíž jsem ještě stihla pochopit co a jak, ale ostatní se to dozvěděli ode mě během přestávky. Nakonec bylo ale vystoupení opravdu moc pěkné, kostými ty byly za 1 už tak a pak postavy a děj, které mě i přes počáteční nepochopení zaujalo.
Teď samozřejmě plánuji najít i Tři sestry k přečtení, jelikož samozřejmě mám realisty ráda a mám je načtené. No tak přejte štěstí, ale za sebe hru doporučuji a to komukoliv, jen si to trochu nastudujte. :D

2 komentáře:

  1. Je pravda, že Tři sestry jsem ještě nečetla, ale moc dobře si pamatuju na to, když mě z nich učitel zkoušel... :D

    OdpovědětVymazat